• info@silvakon.com
  • +90 533 501 27 32

114 m² Tek Katlı Prefabrik KonutİÇ VE DIŞ DUVARLAR : (BETOPAN+STRAFOR+BETOPAN) Prefabrik binalanmızda kullandığımız dış duvarlar 10 cm kalınlığındadır. Duvar panelinin ortasında 80 mm kalınlığında, 16 kg/m3 yoğunluğunda B 1 sınıfı yanmaz strafor iç ve dış tarafı 8mm kalınlığında betopan kullanılır. İç duvarlarda 6 cm kalınlığındadır. İç duvar panelinin ortasında 40 mm kalınlığında, 16 kg/m3 yoğunluğunda B 1 sınıfı yanmaz strafor iç ve dış tarafı 8mm kalınlığında betopan kullanılır.


TAŞIYICI SİTEM: Taşıyıcı sistemin tamamı galveniz çelilctir. Sistem galveniz çelik olup ROLL FORM makinesinde çekilmiş özel kesitli duvar birleşim elemanları, çatı makasları, aşıklarından oluşur. Binaların kurulumunda kaynak kullanılmadığından dolayı istenildiği takdirde sökülüp başka bir yere tekrar montaj edilebilir.
KAPHAR: Giriş kapısı 90*200 ebadında çelik kapı, oda kapıları 80*200 ebadında metal kasalı Amerikan kapı, balkon ve veranda kapılan PVC camlı kapılardan oluşmaktadır.


TAVAN KAPLAMASI : Tavan kaplaması olarak odalarda 12 mm kalınlığında beyaz alçı levha, ıslak mekanlarda 12 mm kalınlığında yeşil alçı kullanılmaktadır.


ÇATI KAPLAMASI : Taşıyıcı sistem 125 cm aralıklar ile galveniz sacdan roll form makinesinde çekilmiş U ve C kesitli profilden kaynaksız olarak imal edilmiş çelik makasların üzerine, galveniz boyalı trapez sacdan oluşmaktadır. Isı yalıtımı için 100 mm kalınlığında rula cam yünü. (121g/m3)


PENCERELER : Prefabrik konutlanmızda TSE standartlarında (6000 serisi ) PVC doğrama kullanılır.Standart pencere ölçüleri 120*100 cm, Vasistas ölçüleri 40*60 cm ölçülerindedir. Pencereler 4+12,5+4 ölçülerinde ısıcamdır.


ELEKTİRİK TESİSATI :Tümelektirik tesisatı sıva altında TSE standartlannda kablo ile döşenir. Prizler için 3*2,5 mm NYA, anahtarlar için 2*1,5 mm kablo kullanılır. Anahtar, prizler ve armatürler çalışır vaziyette teslim edilir. (Elektrik Panosu ve sayaç alıcıya aittir.)


SIHHI TESiSAT : Tüm sıhhi tesisat, duvar panellerinin içinde TSE standartlannda PVC boru ile döşenir. Lavabo, klozet (takım), duş teknesi ve armatürler TSE standartlanndadır.


BOYA : İç ve Dış duvarlar, mevcut renk kartelasından alıcının tercih ettiği renklerde boyanır. Duvar birleşim noktalarına mastik uygulaması yapılmaktadır. Dış metal yüzeyle çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır.


ARAKAT (ÇİFT KATLI BINALAR İÇIN) : Özel bükümlügalveniz çelik ara kat üzerine 16 mm kalınlığında betopan ile kaplanır. Ara kat arasında ses ve ısı izalasyonu için 100 mm kalınlığında camyünü kullanılmalctaıdır. Ara kat taşıma yükü 200 kg/m2 olarak hesaplanır.


MERDIVEN (ÇİFT KATU BINALAR İÇİN) : Kutu profillerden yapılan taşıyıcı sistem 16 mm kalınlığında betopan kaplanır. Merdiven korkuluklan ferforje demirden yapılmaktadır.